Chrystus Pantokrator

···Chrystus Pantokrator

Chrystus Pantokrator

400 

Ikona Chrystusa Pantokratora (Chrystusa Wchechwładcy) na płótnie, malowana temperą żołtkową mineralnymi pigmentami: ohcra czerwona i złota, biel ołowiowa, hematyt, czerń z winorośli. Wymiar ikony razem z ramą 19/23 cm

SKU: 1004 Kategorie: ,

Ikony, które powstają w mojej pracowni, namalowane są na lipowych deskach z naturalnych gruntem na bazie kleju skórnego z kredą. W pracy stosuję tradycyjne dla techniki temperowej mineralne pigmenty oraz spoiwo na bazie kurzego żółtka z winem lub octem winnym. Złocenia wykonywane są złotem płatkowym 23 karaty. Każda ikona powstaje z miłości do Boga i sztuki i jest wynikiem mojego ponad dwudziestoletniego doświadczenia. Studia artystyczne i teologiczne oraz nauka bezpośrednio u ikonografów rosyjskich służy mocnym wsparciem w mojej pracy. Za ten długi czas moje pracy zdążyły znaleźć swoje domy w bardzo wielu krajach na śwecie, w domach prywatnych i w świątyniach.
Ikona wymaga wnikliwego studiowania teologii i technologii, dopiero przy połączeniu tych dwóch powstaje głębia, którą ikona posiada. Z cienkich warstw temperowych przekaz nauki Kościoła potrafi przez wiele wieków przetrwać, żeby być bliskim dla współczesnego człowieka. To jest dla mnie wielki zaszczyt, że kontynuuję tę piękną tradycję w swojej pracowni.