Deska

·Deska
Deska 2020-09-11T04:22:44+03:00

Deska

Deski dla ikony muszą być starannie wybrane. Używam głównie miękkich gatunków liściastych, takich jak lipa i olcha. Drewno musi być wysezonowane i pozbawione sęków. Deska ikonowa ma być sklejona w pasków dobrze wysuszonego na wolnym powietrzu drewna, żeby zmniejszyć napięcie, które deska posiada. Tak przygotowaną deskę, (oprócz całkiem malutkich) z tylnej strony zabezpiecza się szpongami, które mają utrzymać równą płaszczyznę lica. Nie mogą one być wklejone, gdyż tylko wbite do rowka w kształcie jaskółczego ogona potrafią utrzymać deskę, nie powodując jej pęknięcia, pracując razem z nią. Niektóre deski pozostają gładkie, na innych trzeba zrobić tak zwany „kowczeg” – takie głębienie, które powoduje, że sam wizerunek zostaje otoczony jakby ramą. Dalej deska jest przeklejana klejem króliczym, po wyschnięciu na lico przyklejona zostaje lniana tkanina, po tym nakładany jest grunt z kleju króliczego i kredy. Liczba warstw waha się od pięciu do dwunastu i więcej, w zależności od wielkości deski i techniki (do rzeźbienia gruntu potrzebny jest grubszy grunt).

Zamówienia

Przyjmuję zamówienia: ikony Chrystusa, Trójcy Świętej, Matki Bożej, Archaniołów i świętych do domowej modlitwy lub do kościoła, jako prezent na Komunię Świętą, ślub, rocznicę; ikony świętego patrona; ikony ze scenami z Ewangelii, (Boże Narodzenie, Zmartwychwstanie i t. D.). Ikonę niewielkich rozmiarów, od 15/21 cm do 25/30 cm trzeba zamawiać nie mniej, niż za miesiąc, większe deski — od dwóch miesięcy i dłużej.

Zapytaj o ikonę

Dostawa i opłata

Wypełnioną umowę w dwóch egzemplarzach wysyłam razem z ikoną i proszę o wysłanie jednego egzemplarza do mnie po dostarczeniu ikony. Gotowe ikony ze sklepu internetowego można kupić z 100% przedpłatą na konto 51 2490 0005 0000 4000 5324 1744 Alior Bank. Zamówienia przyjmuję przy 50% przedpłaty na konto, następne 50% są opłacane przed wysyłką.

Dostawa InPost jest bezpłatna, (inne sposoby wysyłki są płatne według taryfy przewoźnika). Przesyłka będzie dobrze zapakowania przeze mnie oraz ubezpieczona u przewoźnika.

Wzór umowy o dzieło przy zakupie ikony