Ikona według kanonu

·Ikona według kanonu
Ikona według kanonu 2020-09-11T03:59:39+03:00

Ikona według kanonu

Forma w ikonie jest bardzo ważna i czyni ją rozpoznawalną, ale twórcą ikony jest Kościół, nie ikonograf. Hieratyczne gesty, określone układy kompozycyjne, abstrakcyjne tło, to są środki plastyczne, które czynią ikonę miejscem spotkania z Bogiem w modlitwie. Ikona to przede wszystkim świadectwo Wcielenia Syna Bożego. I to jest najważniejsza przyczyna powstania każdej ikony. Wszystkie treści ikony prowadzą nas do Chrystusa. Ikony świętych ukazują ten stan, przez który człowiek się przybliżył do swojego powołaniu: męczeństwo, nauczanie, asceza, a nawet święte szaleństwo. To, o czym mówi Apostoł w Hymnie o miłości, można w pewnym sensie odnieść do ikony: widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś ujrzymy twarzą w twarz. Teraz poznaję po części,wtedy zaś poznam tak, jak sam zostałem poznany.

Zamówienia

Przyjmuję zamówienia: ikony Chrystusa, Trójcy Świętej, Matki Bożej, Archaniołów i świętych do domowej modlitwy lub do kościoła, jako prezent na Komunię Świętą, ślub, rocznicę; ikony świętego patrona; ikony ze scenami z Ewangelii, (Boże Narodzenie, Zmartwychwstanie i t. D.). Ikonę niewielkich rozmiarów, od 15/21 cm do 25/30 cm trzeba zamawiać nie mniej, niż za miesiąc, większe deski — od dwóch miesięcy i dłużej.

Zapytaj o ikonę

Dostawa i opłata

Wypełnioną umowę w dwóch egzemplarzach wysyłam razem z ikoną i proszę o wysłanie jednego egzemplarza do mnie po dostarczeniu ikony. Gotowe ikony ze sklepu internetowego można kupić z 100% przedpłatą na konto 51 2490 0005 0000 4000 5324 1744 Alior Bank. Zamówienia przyjmuję przy 50% przedpłaty na konto, następne 50% są opłacane przed wysyłką.

Dostawa InPost jest bezpłatna, (inne sposoby wysyłki są płatne według taryfy przewoźnika). Przesyłka będzie dobrze zapakowania przeze mnie oraz ubezpieczona u przewoźnika.

Wzór umowy o dzieło przy zakupie ikony