Nowa ikonografia

·Nowa ikonografia
Nowa ikonografia 2020-09-11T04:14:57+03:00

Nowa ikonografia

Stworzenie nowej ikonografii to poważne wezwanie. Niekiedy jest to postać świętego, wizerunki którego nie doszły do naszych czasów, albo wręcz odwrotnie — doskonale znamy jego twarz ze zdjęć, ponieważ dostąpił świętości w czasami nam bliskich. W pierwszym przypadku najpierw trzeba odnaleźć żywot świętego, zebrać wszystko, co by mogło pomóc wypracować wizerunek zgodnie z jego charyzmatem, zobaczyć ikony świętych o podobnej drodze do świętości i dużo rysować, wsłuchiwać się, modlić, aby całe swoje doświadczenie połączyć w jednym wizerunku. Przy tym język plastyczny ma się zatopić w Tradycji, stać się organiczną jego częścią. Oczywiście, ikona w różnych czasach się zmieniała, jej charakter się zmieniał, jak zmieniają się gatunki róż w rękach dobrego ogrodnika, ale róża zostaje różą. To wszystko jest aktualne i dla świętych, czyj wizerunek był utrwalony na portretach fotograficznych, dodatkowa trudność — przy zachowaniu rozpoznawalności unikać dosłownego podobieństwie, odnaleźć z obliczu pewną archetypiczność.

Zamówienia

Przyjmuję zamówienia: ikony Chrystusa, Trójcy Świętej, Matki Bożej, Archaniołów i świętych do domowej modlitwy lub do kościoła, jako prezent na Komunię Świętą, ślub, rocznicę; ikony świętego patrona; ikony ze scenami z Ewangelii, (Boże Narodzenie, Zmartwychwstanie i t. D.). Ikonę niewielkich rozmiarów, od 15/21 cm do 25/30 cm trzeba zamawiać nie mniej, niż za miesiąc, większe deski — od dwóch miesięcy i dłużej.

Zapytaj o ikonę

Dostawa i opłata

Wypełnioną umowę w dwóch egzemplarzach wysyłam razem z ikoną i proszę o wysłanie jednego egzemplarza do mnie po dostarczeniu ikony. Gotowe ikony ze sklepu internetowego można kupić z 100% przedpłatą na konto 51 2490 0005 0000 4000 5324 1744 Alior Bank. Zamówienia przyjmuję przy 50% przedpłaty na konto, następne 50% są opłacane przed wysyłką.

Dostawa InPost jest bezpłatna, (inne sposoby wysyłki są płatne według taryfy przewoźnika). Przesyłka będzie dobrze zapakowania przeze mnie oraz ubezpieczona u przewoźnika.

Wzór umowy o dzieło przy zakupie ikony