Chrystus, Matka Boża, Archanioł Michał

···Chrystus, Matka Boża, Archanioł Michał

Chrystus, Matka Boża, Archanioł Michał

1 400 

Tryptyk, w którym w centrum została umieszczona ikona Chrystusa, po Jego prawicy – Matka Boża z Dzieciątkiem, zaś z po lewej stronie Archanioł Michał. Ikony zostały namalowane na lipowych deskach z gruntem kredowo-klejowym, tło złocone złotem płatkowym 23 karaty, użyte zostały pigmenty mineralne roztarte na żółtkowym spoiwie (błękit pruski, ochra czerwona i złota, biel ołowiowa, hematyt, czerń z winorośli). Wymiary tryptyku razem z ramą 16,5/37 cm

SKU: 1015 Kategorie: ,

Ikony, które powstają w mojej pracowni, namalowane są na lipowych deskach z naturalnych gruntem na bazie kleju skórnego z kredą. W pracy stosuję tradycyjne dla techniki temperowej mineralne pigmenty oraz spoiwo na bazie kurzego żółtka z winem lub octem winnym. Złocenia wykonywane są złotem płatkowym 23 karaty. Każda ikona powstaje z miłości do Boga i sztuki i jest wynikiem mojego ponad dwudziestoletniego doświadczenia. Studia artystyczne i teologiczne oraz nauka bezpośrednio u ikonografów rosyjskich służy mocnym wsparciem w mojej pracy. Za ten długi czas moje pracy zdążyły znaleźć swoje domy w bardzo wielu krajach na śwecie, w domach prywatnych i w świątyniach.
Ikona wymaga wnikliwego studiowania teologii i technologii, dopiero przy połączeniu tych dwóch powstaje głębia, którą ikona posiada. Z cienkich warstw temperowych przekaz nauki Kościoła potrafi przez wiele wieków przetrwać, żeby być bliskim dla współczesnego człowieka. To jest dla mnie wielki zaszczyt, że kontynuuję tę piękną tradycję w swojej pracowni.