Kubek „Bławatki”

··Kubek „Bławatki”

Kubek „Bławatki”

112 

2 w magazynie

Kubeczek z bławatkami marzył mi się długo. Mieszkając w mieście nie mogłam znaleźć tego najpiękniejszego pospolitego kwiatka.  Dopiero po sezonie trafiłam na wieś i drżącymi ze szczęścia rękami urwałam kilka cieniutkich ździebełek z wymarzonym kwiatkiem, to chyba były ostatnie, które jeszcze nie przekwitły.

Dalej się zaczęła przygoda z ceramiką. Chciałam, żeby kubeczki z tym wzorem wyglądały jak by one już miały swoją historię. I wyszło! Rośliny wyglądają jak skamieniałości. Czarna masa ceramiczna pięknie się przebarwiła, każdy kubek jest inny, jest trochę metalicznego połysku, trochę matowego brązu, są też jasne przebarwienia. Szkliwo jest bardzo podobne do japońskich szkliw shino, kremowe, z brązowymi kropeczkami i pianką na dnie. To są kubeczki o specyficznej estetyce, te niedoskonałości są częścią projektu. Jednak naczynia są w pełni użytkowe,  mają bardzo dobrze spieczoną masę ceramiczną, która jest całkowicie szczelna i nie przepuszcza wody.

Przy zamówieniu proszę zaznaczyć, który kubek według kolejności na pojedynczych zdjęciach mam spakować.

Kubek ręcznie robiony, objętość około 250 ml, kamionka, można myć w zmywarce.

Wszystkie naczynia są zaprojektowane przeze osobiście, kopiowanie bez zgody autora jest zabronione.

2 w magazynie

SKU: 32 Kategoria:

Moje naczynia są robione ręcznie, bez użycia form odlewniczych i koła garncarskiego. Wypalam je w piecu gazowym, to też dodaje indywidualnego charakteru przez działanie żywego płomienia – często powstają niepowtarzalne efekty – tu rumiany boczek, tu ciekawe przebarwienie, tu szkliwo się lekko zagotowało i wygląda jak pianka cappuccino, albo ma siateczkę krakle. Ja bardzo lubię te efekty, zawsze z wielką emocją czekam na otwarcie pieca po wypale. Piszę o tym, żeby podkreślić, że te naczynia są dla amatorów takiej estetyki, która nie jest fabrycznie  sterylna, lecz daje miejsce na lekką asymetrię i krzywiznę w formie oraz drobne niedoskonałości w szkliwieniu. Na przykład, ze względu na technikę wykonania obwód kubka nie zawsze jest idealnie okrągły. Staram się na zdjęciach pokazać takie momenty, zapraszam do przysłuchania się sobie, czy to jest miłe sercu, czy jednak wolimy bardziej  jednoznaczne i ścisłe geometrycznie kształty naczyń.

Przy tej estetyce, którą teraz nie raz nazywają wabi sabi, naczynia robione przeze mnie z wielką starannością i są w pełni użytkowe (wabi sabi to pewna filozofia polegająca na odnajdywaniu piękna w nieperfekcyjnych przedmiotach, liczy się prostota, naturalne kolory). To jest kamionka, która praktycznie nie wsiąka wodę, można ją myć w zmywarce. Szkliwa są dobrane do masy ceramicznej i są w pełni bezpieczne.

Naczynia o tym samym wzorze troszkę mogą się różnić objętością i drobnymi szczegółami.

Ze względu na różne ustawienia monitorów rzeczywiste kolory mogą trochę się różnić od tych na ekranie.

Koszt wysyłki Paczkomatem jest wliczony.