Matka Boża z Dzieciątkiem

···Matka Boża z Dzieciątkiem

Matka Boża z Dzieciątkiem

2 500 

Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem wzorowany na obrazie Duccio di Buoninsegnia i przedstawia czułą relację Maryi z małym Chrystusem. Ikona na lipowej desce z tradycyjnym gruntem kredowo-klejowym, malowana temperą żółtkową mineralnymi pigmentami: lapis lazuli, ochra czerwona i złota, biel ołowiowa, hematyt, czerń z winorośli, umbra naturalna, ziemia zielona, czerwień kadmowa . Wymiar ikony z ręcznie malowaną i zdobioną ramą 34/39 cm.

SKU: 1009-1-1 Kategorie: ,

Ikony, które powstają w mojej pracowni, namalowane są na lipowych deskach z naturalnych gruntem na bazie kleju skórnego z kredą. W pracy stosuję tradycyjne dla techniki temperowej mineralne pigmenty oraz spoiwo na bazie kurzego żółtka z winem lub octem winnym. Złocenia wykonywane są złotem płatkowym 23 karaty. Każda ikona powstaje z miłości do Boga i sztuki i jest wynikiem mojego ponad dwudziestoletniego doświadczenia. Studia artystyczne i teologiczne oraz nauka bezpośrednio u ikonografów rosyjskich służy mocnym wsparciem w mojej pracy. Za ten długi czas moje pracy zdążyły znaleźć swoje domy w bardzo wielu krajach na śwecie, w domach prywatnych i w świątyniach.
Ikona wymaga wnikliwego studiowania teologii i technologii, dopiero przy połączeniu tych dwóch powstaje głębia, którą ikona posiada. Z cienkich warstw temperowych przekaz nauki Kościoła potrafi przez wiele wieków przetrwać, żeby być bliskim dla współczesnego człowieka. To jest dla mnie wielki zaszczyt, że kontynuuję tę piękną tradycję w swojej pracowni.